top of page
Рецезування.jpg

Рецензування висновків

В експертній практиці трапляються непоодинокі випадки неякісного та непрофесійного складання висновків експертиз у різних галузях знань. Вказане свідчить про те, що певна експертиза проведена неповно, необ’єктивно, з порушенням методичних положень, що призводить до необґрунтованості експертних висновків.

Тим самим порушуються принципи судово-експертної діяльності, які стосуються об’єктивності та повноти експертного дослідження, визначені ст. 3 Закону України «Про судову експертизу», приписи п. 1 ст. 101 КПК України щодо обґрунтованості відповідей на поставлені питання, положення ч. 3 ст. 72 ЦПК України, ч. 3 ст. 69 ГПК України, ч. 3 ст. 68 КАС України про зобов’язання експерта надати обґрунтований та об’єктивний письмовий висновок на поставлені йому питання та ч. 1 ст. 102 ЦПК України, ч. 1 ст. 98 ГПК України, ч. 1 ст. 101 КАС України про докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, а також право на справедливий суд, закріплене у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Проте є альтернатива недбалому проведенню експертиз та неналежному складанню висновків за результатами їх проведення. Кваліфіковані фахівці ПП «Експертно-консультативний центр Ергард та Партнери» з великим досвідом роботи на високому науково-методичному рівні можуть провести аналіз висновку експерта, який складено з порушенням норм законодавства України та методик проведення експертиз.

Метою незалежного рецензування висновків експертів є надання допомоги у перевірці об’єктивності та достовірності висновку експерта. Рецензування – це допоміжний (роз’яснювальний) засіб оцінки висновків експертів як джерела доказів, адже недоліки і неповнота дослідження, які вплинули на формування висновків можуть призвести до помилкового висновку експертизи. Такий помилковий висновок може бути покладено в основу вироку чи рішення суду.

Аналіз (рецензування) висновків експертиз неналежної якості допомагає усім учасникам судового процесу бути рівними перед законом і судом, підтримує змагальність сторін та свободу в поданні ними до суду своїх доказів.

bottom of page